top of page

Hodowla

Hodowla gołębi

W świecie hodowli gołębi, nie brakuje postaci, które wyróżniają się zarówno pasją, jak i osiągnięciami. Jednym z tych niezwykłych entuzjastów jest Jan Bocheńczak, którego historia związana z tymi ptakami zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Od samego początku gołębie wciągnęły go w swój świat, a pierwsze kroki w hodowli stawiał w wieku zaledwie dwunastu lat. Choć życie poprowadziło go w różne strony, to pasja do tych pięknych stworzeń nigdy nie opuściła go na dłużej.

Po pewnym czasie spędzonym w wojsku, hodowlę gołębi przerwał, ale to było tylko chwilowe zahamowanie. W 2011 roku, Jan Bocheńczak powrócił do swojej miłości i rozpoczął hodowlę na nowo. Już w tym samym roku, jego wysiłki zaczęły przynosić efekty. W 2013 roku podjął odważne wyzwanie, biorąc udział w wspólnym golebniku Derby Trix na Słowacji. To właśnie tam zdobył drugie miejsce, pokazując, że należy się z nim liczyć na międzynarodowej arenie.

 

Najważniejsze jednak, to osiągnięcia na lotach w PZHGP. Tytuł mistrza lotów zdobył aż około stu razy. To imponująca liczba, która świadczy o nieustającym zaangażowaniu i ciężkiej pracy. Co ciekawe, Jan Bocheńczak skupia się przede wszystkim na hodowli gołębi do wspólnych golebników. To tam kryje się sekret wielu jego sukcesów. Jego kolekcja obejmuje wyjątkowe okazy, które doskonale sprawdzają się na międzynarodowych trasach.

 

Rok 2022 okazał się wyjątkowo udany. Dzięki wytrwałej pracy i nieocenionym umiejętnościom,

Jan Bocheńczak zdobył ósme miejsce na świecie według klasyfikacji FCI. Ta niesamowita pozycja przyniosła mu zaszczytny brązowy medal na olimpiadzie w Rumunii. Warto podkreślić, że na przestrzeni swojej kariery, zdobywał on także wiele innych czołowych miejsc na różnych zawodach. Nie tylko w kraju, ale również na odległych kontynentach, jego gołębie osiągały znakomite wyniki.

Nie można też zapominać o doskonałym materiale rozpłodowym, który stanowi istotną część hodowli Bocheńczaka. Jego jakość jest nieprzeciętna, o czym świadczą sukcesy innych hodowców, którzy nabyli gołębie od tego mistrza. Współpraca z Janem Bocheńczakiem to nie tylko szansa na wzmocnienie swojej hodowli, ale również możliwość zanurzenia się w fascynującym świecie tych pięknych ptaków.

 

Jeden z gołębi Bocheńczaka, którego podarował swojemu koledze Piotrowi Knapowi w USA, zyskał uznanie nie tylko za oceanem. Potomstwo tego ptaka wielokrotnie stawało na podium podczas wymagających lotów, jak choćby słynny Windy City. To tylko jedno z wielu przykładów, które potwierdzają niezwykłe umiejętności hodowlane Jana Bocheńczaka.

 

Jeśli marzysz o wzmocnieniu swojej hodowli gołębi i osiągnięciu niezapomnianych sukcesów, warto poznać bliżej hodowlę Jana Bocheńczaka. Jego pasja, doświadczenie i nieustanny dążenie do doskonałości stanowią receptę na osiągnięcie najwyższych celów w świecie gołębiarstwa.

bottom of page